Murata Electronics North America LLM315R71C224MA11L
LLM315R71C224MA11L picture photo
Mfg. Part Number
LLM315R71C224MA11L
Brief Description
CAP CER 0.22UF 16V X7R 1206
Datasheet Download
LLM315R71C224MA11L.pdf
Availability of LLM315R71C224MA11L
QUANTITY
LLM315R71C224MA11L Order Process
Ship out your order
Specifications of LLM315R71C224MA11L
Internal Part NumberEIS-LLM315R71C224MA11L
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.22µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated16V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LLM315R71C224MA11L
Related LinksLLM315R71, LLM315R71C224MA11L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LLM315R71C224MA11L Details Description
Related parts for LLM315R71C224MA11L
IDC CABLE - CSR14S/AE14M/CSR14S datasheet.pdf
IC SYNTHESIZER PLL DUAL 24-LLP datasheet.pdf
FAN AXIAL 172X50.8MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 100MS SNT-4A datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 15VIN +/-05VOUT datasheet.pdf
CAP CER 220PF 50V Y5P RADIAL datasheet.pdf
SPACER TUBULAR GEN PURP 0.140" datasheet.pdf
RES 319K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
OSC XO 66.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CAP FILM 820NF 5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf