Texas Instruments LM134H/NOPB
LM134H/NOPB picture photo
Mfg. Part Number
LM134H/NOPB
Manufacturer
Product Category
PMIC - Current Regulation/Management
Brief Description
CONSTANT CURRENT SOURCE
Datasheet Download
LM134H/NOPB.pdf
Availability of LM134H/NOPB
QUANTITY
LM134H/NOPB Order Process
Ship out your order
Specifications of LM134H/NOPB
Internal Part NumberEIS-LM134H/NOPB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Current Regulation/Management
Series-
PackagingBulk
FunctionCurrent Source
Sensing Method-
Accuracy±3%
Voltage - Input1 V ~ 40 V
Current - OutputAdjustable
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseTO-206AB, TO-46-3 Metal Can
Supplier Device PackageTO (NDT)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LM134H/NOPB
Related LinksLM134, LM134H/NOPB Datasheet, Texas Instruments Distributor
LM134H/NOPB Details Description
Related parts for LM134H/NOPB
CONN EDGECARD 36POS .156 WW datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 1.15GHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
FIXED IND 270UH 3.3A 160 MOHM TH datasheet.pdf
CABLE 3COND 10AWG YELLOW 250' datasheet.pdf
CONN RCPT 15POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
RES SMD 134 OHM 0.02% 0.15W 1206 datasheet.pdf
IC OSC VCXO 25MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN RECEPT HOUSING 4POS 2MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140POS .100" datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 12PF 200V NP0 0402 datasheet.pdf