Texas Instruments LM3445-120VFLBK/NOPB
LM3445-120VFLBK/NOPB picture photo
Mfg. Part Number
LM3445-120VFLBK/NOPB
Brief Description
BOARD EVAL LED DRIVER LM3445
Datasheet Download
LM3445-120VFLBK/NOPB.pdf
Availability of LM3445-120VFLBK/NOPB
QUANTITY
LM3445-120VFLBK/NOPB Order Process
Ship out your order
Specifications of LM3445-120VFLBK/NOPB
Internal Part NumberEIS-LM3445-120VFLBK/NOPB
Lighting Product Selector
Reference Design LibraryLM3445-120VFLBK: 8W, 4~8 LEDs @ 365mA, 120V, TRIAC
Series-
Current - Output / Channel365mA
Outputs and Type1, Isolated
Voltage - Output20V
FeaturesDimmable, TRIAC Dimmable
Voltage - Input90 ~ 135 VAC
Supplied ContentsBoard
Utilized IC / PartLM3445
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LM3445-120VFLBK/NOPB
Related LinksLM3445-120, LM3445-120VFLBK/NOPB Datasheet, Texas Instruments Distributor
LM3445-120VFLBK/NOPB Details Description
Related parts for LM3445-120VFLBK/NOPB
HOOK-UP STRND 18AWG BLUE 100' datasheet.pdf
RES SMD 1.2K OHM 5% 1/2W 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER 9POS 2.5MM VERT TIN datasheet.pdf
IC TX ISM 930MHZ 3.6V 20-QFN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 55POS JAMNUT PIN datasheet.pdf
CONN HSG INLINE MNT PLUG 5POS datasheet.pdf
CAP TANT 1UF 25V 20% 1411 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
RES 2 OHM 2W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 500MW MICROMELF datasheet.pdf
OSC XO 27.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf