Texas Instruments LM3709XQBP-308/NOPB
LM3709XQBP-308/NOPB picture photo
Mfg. Part Number
LM3709XQBP-308/NOPB
Manufacturer
Product Category
PMIC - Supervisors
Brief Description
IC MPU SUPERVISR 3.08V 9MICROSMD
Datasheet Download
LM3709XQBP-308/NOPB.pdf
Availability of LM3709XQBP-308/NOPB
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
LM3709XQBP-308/NOPB Order Process
Ship out your order
Specifications of LM3709XQBP-308/NOPB
Internal Part NumberEIS-LM3709XQBP-308/NOPB
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package250
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Supervisors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSimple Reset/Power-On Reset
Number of Voltages Monitored1
OutputPush-Pull, Totem Pole
ResetActive High
Reset Timeout140 ms Minimum
Voltage - Threshold3.08V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case9-VFBGA
Supplier Device Package9-uSMD
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LM3709XQBP-308/NOPB
Related LinksLM3709XQB, LM3709XQBP-308/NOPB Datasheet, Texas Instruments Distributor
LM3709XQBP-308/NOPB Details Description
Related parts for LM3709XQBP-308/NOPB
CONN HEADER 10POS 1.25MM R/A SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD EXTEND 80POS .156 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
OSC PROG 8NS 50PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 84POS datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
IC DRAM 288MBIT 300MHZ 144BGA datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
OSC MEMS 27.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CAP CER 56PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP CER 10PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf