Texas Instruments LM3710XNMM-450/NOPB
LM3710XNMM-450/NOPB picture photo
Mfg. Part Number
LM3710XNMM-450/NOPB
Manufacturer
Product Category
PMIC - Supervisors
Brief Description
IC MPU SUPERVISOR 4.50V 10MSOP
Datasheet Download
LM3710XNMM-450/NOPB.pdf
Availability of LM3710XNMM-450/NOPB
QUANTITY
LM3710XNMM-450/NOPB Order Process
Ship out your order
Specifications of LM3710XNMM-450/NOPB
Internal Part NumberEIS-LM3710XNMM-450/NOPB
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Supervisors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSimple Reset/Power-On Reset
Number of Voltages Monitored1
OutputPush-Pull, Totem Pole
ResetActive Low
Reset Timeout1 ms Minimum
Voltage - Threshold4.5V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Supplier Device Package10-VSSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LM3710XNMM-450/NOPB
Related LinksLM3710XNM, LM3710XNMM-450/NOPB Datasheet, Texas Instruments Distributor
LM3710XNMM-450/NOPB Details Description
Related parts for LM3710XNMM-450/NOPB
OSCILLOSCOPE PROBE 150 MHZ X10 datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 20A 240VAC 60VDC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 4POS PIN datasheet.pdf
IC OPAMP GP 100KHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 324MA 1.2 OHM TH datasheet.pdf
DIODE ZENER 9.1V 1.25W DO213AB datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156" datasheet.pdf