Texas Instruments LM4050QBIM3-2.5/NOPB
LM4050QBIM3-2.5/NOPB picture photo
Mfg. Part Number
LM4050QBIM3-2.5/NOPB
Brief Description
IC VREF SHUNT 2.5V SOT23-3
Datasheet Download
LM4050QBIM3-2.5/NOPB.pdf
Availability of LM4050QBIM3-2.5/NOPB
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
LM4050QBIM3-2.5/NOPB Order Process
Ship out your order
Specifications of LM4050QBIM3-2.5/NOPB
Internal Part NumberEIS-LM4050QBIM3-2.5/NOPB
Manufacturer Product PageLM4050QBIM3-2.5/NOPB Specifications
Standard Package1
SeriesAutomotive, AEC-Q100
PackagingCut Tape (CT)
Reference TypeShunt
Output TypeFixed
Voltage - Output (Min/Fixed)2.5V
Voltage - Output (Max)-
Current - Output15mA
Tolerance±0.2%
Temperature Coefficient50ppm/°C
Noise - 0.1Hz to 10Hz-
Noise - 10Hz to 10kHz41µVrms
Voltage - Input-
Current - Supply-
Current - Cathode65µA
Operating Temperature-40°C ~ 125°C (TA)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LM4050QBIM3-2.5/NOPB
Related LinksLM4050QBIM, LM4050QBIM3-2.5/NOPB Datasheet, Texas Instruments Distributor
LM4050QBIM3-2.5/NOPB Details Description
Related parts for LM4050QBIM3-2.5/NOPB
CONN HEADER 9POS .156 VERT TIN datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 34POS DUAL TIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
IC REG CTRLR PWM CM 8SOIC datasheet.pdf
ADAPTER FLASH MEMORY CARD CS1 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 2POS 5.08MM datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 20% 50V AXIAL datasheet.pdf