Texas Instruments LM4128CMFX-1.8/NOPB
LM4128CMFX-1.8/NOPB picture photo
Mfg. Part Number
LM4128CMFX-1.8/NOPB
Brief Description
IC VREF SERIES 1.8V SOT23-5
Datasheet Download
LM4128CMFX-1.8/NOPB.pdf
Availability of LM4128CMFX-1.8/NOPB
QUANTITY
LM4128CMFX-1.8/NOPB Order Process
Ship out your order
Specifications of LM4128CMFX-1.8/NOPB
Internal Part NumberEIS-LM4128CMFX-1.8/NOPB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package3,000
Output TypeFixed
Voltage - Output (Min/Fixed)1.8V
Voltage - Output (Max)-
Current - Output20mA
Tolerance±0.5%
Temperature Coefficient100ppm/°C
Noise - 0.1Hz to 10Hz170µVp-p
Noise - 10Hz to 10kHz-
Voltage - Input2.2 V ~ 5.5 V
Current - Supply100µA
Current - Cathode-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C (TJ)