Texas Instruments LM4128DQ1MF1.8/NOPB
LM4128DQ1MF1.8/NOPB picture photo
Mfg. Part Number
LM4128DQ1MF1.8/NOPB
Brief Description
IC VREF SERIES 1.8V SOT23-5
Datasheet Download
LM4128DQ1MF1.8/NOPB.pdf
Availability of LM4128DQ1MF1.8/NOPB
QUANTITY
LM4128DQ1MF1.8/NOPB Order Process
Ship out your order
Specifications of LM4128DQ1MF1.8/NOPB
Internal Part NumberEIS-LM4128DQ1MF1.8/NOPB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Output TypeFixed
Voltage - Output (Min/Fixed)1.8V
Voltage - Output (Max)-
Current - Output20mA
Tolerance±1%
Temperature Coefficient100ppm/°C
Noise - 0.1Hz to 10Hz170µVp-p
Noise - 10Hz to 10kHz-
Voltage - Input2.2 V ~ 5.5 V
Current - Supply100µA
Current - Cathode-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LM4128DQ1MF1.8/NOPB
Related LinksLM4128DQ1, LM4128DQ1MF1.8/NOPB Datasheet, Texas Instruments Distributor
LM4128DQ1MF1.8/NOPB Details Description
Related parts for LM4128DQ1MF1.8/NOPB
FERRULE 0.75MM 14 GR 1 = 5000PCS datasheet.pdf
SSR OCMOS FET 350MA NO 6-SMD datasheet.pdf
CARDEDGE LO PRO 50POS .156 GRN datasheet.pdf
FOPC BOA 14DB FC/UPC BP SM datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 17POS 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
Connector Receptacle 16 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
XCEDE HD 2W RGHT 4PVH 8C WK datasheet.pdf
RJ45 STACKED LED 8 PORT datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5V SMD datasheet.pdf
CAP FILM 22NF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf