Texas Instruments LM810M3X-3.08
LM810M3X-3.08 picture photo
Mfg. Part Number
LM810M3X-3.08
Manufacturer
Product Category
PMIC - Supervisors
Brief Description
IC CIRCUIT RESET MICRO SOT23-3
Datasheet Download
LM810M3X-3.08.pdf
Availability of LM810M3X-3.08
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
LM810M3X-3.08 Order Process
Ship out your order
Specifications of LM810M3X-3.08
Internal Part NumberEIS-LM810M3X-3.08
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package3,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Supervisors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSimple Reset/Power-On Reset
Number of Voltages Monitored1
OutputPush-Pull, Totem Pole
ResetActive High
Reset Timeout140 ms Minimum
Voltage - Threshold3.08V
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseTO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Supplier Device PackageSOT-23-3
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LM810M3X-3.08
Related LinksLM810M, LM810M3X-3.08 Datasheet, Texas Instruments Distributor
LM810M3X-3.08 Details Description
Related parts for LM810M3X-3.08
CONN FFC VERT 24POS 1.00MM SMD datasheet.pdf
RES METAL OX 5W 18K OHM 5% AXL datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 40V 200MA SOD923 datasheet.pdf
IC FPS QUASI RES 650V TO-220F-6 datasheet.pdf
IC DAC 18BIT PAR 48LQFP datasheet.pdf
MICRO 37POS SKT 10" YEL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 5A 120V datasheet.pdf
FIXED IND 820UH 86MA 30 OHM TH datasheet.pdf
FIXED IND 150NH 3A SMD datasheet.pdf
CARD GUIDE SNAP-IN 9" NAT NYL datasheet.pdf