Taiyo Yuden LMK042B7331KC-W
LMK042B7331KC-W picture photo
Mfg. Part Number
LMK042B7331KC-W
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 330PF 10V X7R 01005
Datasheet Download
LMK042B7331KC-W.pdf
Availability of LMK042B7331KC-W
QUANTITY
LMK042B7331KC-W Order Process
Ship out your order
Specifications of LMK042B7331KC-W
Internal Part NumberEIS-LMK042B7331KC-W
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package40,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance330pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated10V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case01005 (0402 Metric)
Size / Dimension0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.009" (0.22mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LMK042B7331KC-W
Related LinksLMK042B, LMK042B7331KC-W Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
LMK042B7331KC-W Details Description
Related parts for LMK042B7331KC-W
FIXED IND 390UH 2.5A 180 MOHM TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 20V 20% 2312 datasheet.pdf
IC ADC 12BIT DUAL 20-WLP datasheet.pdf
TERM BLOCK RCPT 56POS STACK 3LVL datasheet.pdf
CAP CER 0.33UF 10V X7R 0508 datasheet.pdf
CONN HDR 64POS 2MM VERT SMD GOLD datasheet.pdf
ICEPROG ADAPTER FOR CM225 datasheet.pdf
CONN SHIELD PLATE datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X30MM L-TAB datasheet.pdf
OSC MEMS 148.5MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM 3.3V datasheet.pdf