Taiyo Yuden LMK063BJ103KP-F
LMK063BJ103KP-F picture photo
Mfg. Part Number
LMK063BJ103KP-F
Brief Description
CAP CER 10000PF 10V X5R 0201
Datasheet Download
LMK063BJ103KP-F.pdf
Availability of LMK063BJ103KP-F
QUANTITY
LMK063BJ103KP-F Order Process
Ship out your order
Specifications of LMK063BJ103KP-F
Internal Part NumberEIS-LMK063BJ103KP-F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Part NumberX5R, X7R Dielectrics 23/Jan/2008
Standard Package15,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10000pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated10V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LMK063BJ103KP-F
Related LinksLMK063B, LMK063BJ103KP-F Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
LMK063BJ103KP-F Details Description
Related parts for LMK063BJ103KP-F
CONN TERM BLK PCB 5.08MM 3POS BK datasheet.pdf
IC MPU MPC82XX 200MHZ 408TBGA datasheet.pdf
LED RED CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 1.5A D2PAK datasheet.pdf
CONN HEADER 8POS VERT .156 TIN datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 20MA 6DFN datasheet.pdf
CAP CER 150PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
RES 93.1 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf