Taiyo Yuden LMK063C6273MP-F
LMK063C6273MP-F picture photo
Mfg. Part Number
LMK063C6273MP-F
Brief Description
CAP CER 0.027UF 10V X6S 0201
Datasheet Download
LMK063C6273MP-F.pdf
Availability of LMK063C6273MP-F
QUANTITY
LMK063C6273MP-F Order Process
Ship out your order
Specifications of LMK063C6273MP-F
Internal Part NumberEIS-LMK063C6273MP-F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package15,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.027µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated10V
Temperature CoefficientX6S
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LMK063C6273MP-F
Related LinksLMK063C, LMK063C6273MP-F Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
LMK063C6273MP-F Details Description
Related parts for LMK063C6273MP-F
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 264W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 8POS SKT datasheet.pdf
RES CHAS MNT 5.11K OHM 1% 20W datasheet.pdf
CABLE 35POS .100 JUMPER 12 INCH datasheet.pdf
FIXED IND 820UH 25.5MA 72 OHM TH datasheet.pdf
SOLID HANDI-CARD, TYHC#6 datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X22.86MM datasheet.pdf
DIODE ZENER 13V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 19 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CAP CER 68PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
RES SMD 294 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
2,2UF 63V 4X7MM 85C 1500H datasheet.pdf