Taiyo Yuden LMK105B7104KV-F
LMK105B7104KV-F picture photo
Mfg. Part Number
LMK105B7104KV-F
Brief Description
CAP CER 0.1UF 10V X7R 0402
Datasheet Download
LMK105B7104KV-F.pdf
Availability of LMK105B7104KV-F
QUANTITY
LMK105B7104KV-F Order Process
Ship out your order
Specifications of LMK105B7104KV-F
Internal Part NumberEIS-LMK105B7104KV-F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.1µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated10V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LMK105B7104KV-F
Related LinksLMK105B, LMK105B7104KV-F Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
LMK105B7104KV-F Details Description
Related parts for LMK105B7104KV-F
JUMPER-H1505TR/A3049L/X 5" datasheet.pdf
RES SMD 44.2 OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
IDC CABLE - HKC40H/AE40M/HKC40H datasheet.pdf
SOCKET FOR HI RES SMART SWITCH datasheet.pdf
RES 220 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
FUSE VF/A TELE-GARD 100A 170VDC datasheet.pdf
RES 237 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 28V datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 26POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
DSUB REAR RELEASE CRIMP 62SCKT datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 60W datasheet.pdf