Vishay/Vitramon VJ0603D100KXPAP
VJ0603D100KXPAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D100KXPAP
Brief Description
CAP CER 10PF 250V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D100KXPAP.pdf
Availability of VJ0603D100KXPAP
QUANTITY
VJ0603D100KXPAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D100KXPAP
Internal Part NumberEIS-VJ0603D100KXPAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D100KXPAP
Related LinksVJ0603D, VJ0603D100KXPAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D100KXPAP Details Description
Related parts for VJ0603D100KXPAP
IC VOICE REC/PLAY 8MIN 28-SOIC datasheet.pdf
RES ARRAY 15 RES 8.2K OHM 16SOIC datasheet.pdf
GDT 230V 1KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
RES SMD 29.4K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC SRAM 18MBIT 133MHZ 100TQFP datasheet.pdf
RES CHAS MNT 68 OHM 5% 15W datasheet.pdf
OSC XO 32.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
RES 169K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 54.9K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf