Murata Electronics North America GRM0335C1E5R4CD01D
GRM0335C1E5R4CD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C1E5R4CD01D
Brief Description
CAP CER 5.4PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C1E5R4CD01D.pdf
Availability of GRM0335C1E5R4CD01D
QUANTITY
GRM0335C1E5R4CD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C1E5R4CD01D
Internal Part NumberEIS-GRM0335C1E5R4CD01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLGR,GC,GN Series 30/May/2012
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance5.4pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C1E5R4CD01D
Related LinksGRM0335C1, GRM0335C1E5R4CD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C1E5R4CD01D Details Description
Related parts for GRM0335C1E5R4CD01D
VARISTOR 20A 0612 datasheet.pdf
FLEX CABLE - AFG03G/AF03/AFE03T datasheet.pdf
DIODE SCHOTT RF QUAD 70V SOT-363 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 200W datasheet.pdf
RES 1.01K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 56 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 22POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR datasheet.pdf
AMP 1MM STD EDGE 132 POS datasheet.pdf