Vishay/BCcomponents MBB0207CC1822FC100
MBB0207CC1822FC100 picture photo
Mfg. Part Number
MBB0207CC1822FC100
Brief Description
RES 18.2K OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MBB0207CC1822FC100.pdf
Availability of MBB0207CC1822FC100
QUANTITY
MBB0207CC1822FC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB0207CC1822FC100
Internal Part NumberEIS-MBB0207CC1822FC100
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)18.2k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB0207CC1822FC100
Related LinksMBB0207CC, MBB0207CC1822FC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB0207CC1822FC100 Details Description
Related parts for MBB0207CC1822FC100
CAP TANT POLY 330UF 6.3V 2917 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100 R/A SLD datasheet.pdf
FIXED IND 470NH 23A 0.63 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 1.69K OHM 1% 1/8W 0603 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 11POS SKT datasheet.pdf
CONVRT DC/DC 165VIN 13.8VOUT 25W datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS PNL MNT SLDR datasheet.pdf
40 50SR CABLE PLUG SUB-ASSY datasheet.pdf
OSC MEMS 100.000MHZ PCIE SMD datasheet.pdf