Taiyo Yuden LMK107F105ZA-L
LMK107F105ZA-L picture photo
Mfg. Part Number
LMK107F105ZA-L
Brief Description
CAP CER 1UF 10V Y5V 0603
Datasheet Download
LMK107F105ZA-L.pdf
Availability of LMK107F105ZA-L
QUANTITY
LMK107F105ZA-L Order Process
Ship out your order
Specifications of LMK107F105ZA-L
Internal Part NumberEIS-LMK107F105ZA-L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1µF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated10V
Temperature CoefficientY5V (F)
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LMK107F105ZA-L
Related LinksLMK107F, LMK107F105ZA-L Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
LMK107F105ZA-L Details Description
Related parts for LMK107F105ZA-L
IC ADC 24BIT HI SPEED 38QFN datasheet.pdf
RES SMD 17.4KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 EYELET datasheet.pdf
SENSOR 200PSI 7/16-20UNF .5-4.5V datasheet.pdf
CONN HSG BOX MNT RCPT 5POS datasheet.pdf
RES SMD 3.16K OHM 1W 1812 WIDE datasheet.pdf
CONN HEADER .100" SNGL STR 11POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 12AWG RED 500' datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 2POS PWR BLK PIN datasheet.pdf