Taiyo Yuden LMK316BJ335MF-T
LMK316BJ335MF-T picture photo
Mfg. Part Number
LMK316BJ335MF-T
Brief Description
CAP CER 3.3UF 10V X5R 1206
Datasheet Download
LMK316BJ335MF-T.pdf
Availability of LMK316BJ335MF-T
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
LMK316BJ335MF-T Order Process
Ship out your order
Specifications of LMK316BJ335MF-T
Internal Part NumberEIS-LMK316BJ335MF-T
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Part NumberX5R, X7R Dielectrics 23/Jan/2008
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.3µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated10V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.049" (1.25mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LMK316BJ335MF-T
Related LinksLMK316B, LMK316BJ335MF-T Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
LMK316BJ335MF-T Details Description
Related parts for LMK316BJ335MF-T
TRANS PREBIAS PNP 150MW SOT523 datasheet.pdf
IC DELAY LINE 5TAP 300NS 8UMAX datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS FMAL GOLD PCB BLK datasheet.pdf
CARDEDGE 25POS .156 BLACK datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 20V 10% RADIAL datasheet.pdf
CONN RING UNINS 10-12AWG #10 datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 30W datasheet.pdf
RES SMD 240 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
06 SIL HORIZ PIN HDR datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 450MA 550 MOHM datasheet.pdf
FIXED IND 0.5NH 1A 100 MOHM SMD datasheet.pdf