Taiyo Yuden LMK325BJ476MM-P
LMK325BJ476MM-P picture photo
Mfg. Part Number
LMK325BJ476MM-P
Brief Description
CAP CER 47UF 10V X5R 1210
Datasheet Download
LMK325BJ476MM-P.pdf
Availability of LMK325BJ476MM-P
QUANTITY
LMK325BJ476MM-P Order Process
Ship out your order
Specifications of LMK325BJ476MM-P
Internal Part NumberEIS-LMK325BJ476MM-P
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance47µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated10V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.106" (2.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LMK325BJ476MM-P
Related LinksLMK325B, LMK325BJ476MM-P Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
LMK325BJ476MM-P Details Description
Related parts for LMK325BJ476MM-P
CAP ALUM 560UF 20% 160V SNAP datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 630MA 63VAC/VDC SMD datasheet.pdf
RES SMD 348K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 1.6K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
DIODE ZENER 2.2V 500MW SOD123 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
RES 3.01K OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 14A SYNC 22SON datasheet.pdf
Connector Header 45 Position 0.039" (1.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CAP CER 330PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
AB 10C 6#16, 4#12 PIN PLUG datasheet.pdf
CAP 2.5VDC 1000UF 6 MOHM datasheet.pdf