| Internal Part Number | EIS-LMX2505LQX1321 | |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant | |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) | |
| Production Status (Lifecycle) | Obsolete / Discontinued | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Standard Package | 4,500 | |
| Category | RF/IF and RFID | |
| Family | RF Misc ICs and Modules | |
| Series | PLLatinum™ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Function | Frequency Synthesizer | |
| Frequency | 1321MHz | |
| RF Type | PDC | |
| Secondary Attributes | Integrated PLL and VCO | |
| Package / Case | 28-WFQFN Exposed Pad | |
| Supplier Device Package | 28-WQFN (5x5) | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Alternative Part (Replacement) | LMX2505LQX1321 | |
| Related Links | LMX2505, LMX2505LQX1321 Datasheet, Texas Instruments Distributor | |
 | GBM18DCBT | CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD | datasheet.pdf | |
 | 3-1879536-1 | RES SMD 105K OHM 1% 1/2W 2010 | datasheet.pdf | |