Vishay/Sprague TH3C226M010F1100
TH3C226M010F1100 picture photo
Mfg. Part Number
TH3C226M010F1100
Brief Description
CAP TANT 22UF 10V 20% 2312
Datasheet Download
TH3C226M010F1100.pdf
Availability of TH3C226M010F1100
QUANTITY
TH3C226M010F1100 Order Process
Ship out your order
Specifications of TH3C226M010F1100
Internal Part NumberEIS-TH3C226M010F1100
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated10V
ESR (Equivalent Series Resistance)1.1 Ohm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2312 (6032 Metric)
Size / Dimension0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.110" (2.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TH3C226M010F1100
Related LinksTH3C226M, TH3C226M010F1100 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
TH3C226M010F1100 Details Description
Related parts for TH3C226M010F1100
IC AMP W/SHTDN LP 1GHZ 8-SOIC datasheet.pdf
LED 5MM RT ANG HI EFF YEL PC MNT datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 5A 125V datasheet.pdf
RES SMD 100K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 200W datasheet.pdf
RES 17.4K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
ANT WHISPER DIR 5DBI 36"RPTNC X2 datasheet.pdf
RES SMD 59K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
EVAL BOARD HMC996LP4E datasheet.pdf
.8 EDGE CARD SMT TYPE 80CKTS datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM R-TAB T412 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole Press-Fit datasheet.pdf