Texas Instruments LMX25221635EVAL/NOPB
LMX25221635EVAL/NOPB picture photo
Mfg. Part Number
LMX25221635EVAL/NOPB
Manufacturer
Product Category
Evaluation and Demonstration Boards and Kits
Brief Description
EVALUATION BOARD FOR LMX2522XXXX
Datasheet Download
LMX25221635EVAL/NOPB.pdf
Availability of LMX25221635EVAL/NOPB
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
LMX25221635EVAL/NOPB Order Process
Ship out your order
Specifications of LMX25221635EVAL/NOPB
Internal Part NumberEIS-LMX25221635EVAL/NOPB
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesDevelopment Tool Selector
Standard Package1
Category Programmers, Development Systems
FamilyEvaluation and Demonstration Boards and Kits
SeriesPLLatinum™
Main PurposeTiming, Frequency Synthesizer
EmbeddedNo
Utilized IC / PartLMX2522
Primary AttributesSingle Fractional-N and Integer-N PLL with VCO
Secondary Attributes1.635GHz, CodeLoader Graphical User Interface
Supplied ContentsBoard
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LMX25221635EVAL/NOPB
Related LinksLMX2522163, LMX25221635EVAL/NOPB Datasheet, Texas Instruments Distributor
LMX25221635EVAL/NOPB Details Description
Related parts for LMX25221635EVAL/NOPB
CONN PLUG 16POS 3MM VERT DUAL datasheet.pdf
RES SMD 0.004 OHM 1% 5W 4527 datasheet.pdf
CONN TERM COVER 20POS .050 datasheet.pdf
DIODE VARACTOR 22V 20MA SC79 datasheet.pdf
APPLIANCE INLET FLTR 16A/20A datasheet.pdf
OPTOISOLTR 5KV TRANSISTOR 4-DIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
RES 1.62K OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 169K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 5600PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.11UF 5% 850VDC AXIAL datasheet.pdf