| Internal Part Number | EIS-LMX2522LQ1635 | |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant | |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) | |
| Production Status (Lifecycle) | In Production | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Manufacturer Product Page | LMX2522LQ1635 Specifications | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Standard Package | 1,000 | |
| Function | Frequency Synthesizer | |
| Frequency | 1635MHz | |
| RF Type | CDMA, PCS | |
| Application | Email for details | |
| Alternative Part (Replacement) | LMX2522LQ1635 | |
| Related Links | LMX252, LMX2522LQ1635 Datasheet, Texas Instruments Distributor | |
 | ABC31DRXH | CONN EDGECARD 62POS .100 DIP SLD | datasheet.pdf | |
 | EGM28DTBN-S189 | CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD | datasheet.pdf | |
 | REC3-243.3SRW/H/B/M | CONV DC/DC 3W 18-36VIN 3.3VOUT | datasheet.pdf | |
 | 0395233514 | TERM BLOCK PLUG 14POS 90DEG 5MM | datasheet.pdf | |