Delta Electronics LNE-24V150WDAA
LNE-24V150WDAA picture photo
Mfg. Part Number
LNE-24V150WDAA
Brief Description
LED SUPPLY CC/CV AC/DC 24V 150W
Datasheet Download
LNE-24V150WDAA.pdf
Availability of LNE-24V150WDAA
QUANTITY
LNE-24V150WDAA Order Process
Ship out your order
Specifications of LNE-24V150WDAA
Internal Part NumberEIS-LNE-24V150WDAA
FamilyLED Supplies
SeriesLNE-150W
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)90VAC
Voltage - Input (Max)305VAC
Voltage - Output24V
Current - Output (Max)6.3A
Power (Watts)150W
Voltage - Isolation3.85kV (3850V)
DimmingAnalog, PWM
FeaturesOCP, OTP, OVP, SCP
RatingsIP67
Operating Temperature-40°C ~ 70°C
Efficiency93%
Termination StyleWire Leads
Size / Dimension8.66" L x 2.68" W x 1.53" H (220.0mm x 68.0mm x 38.8mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LNE-24V150WDAA
Related LinksLNE-24V, LNE-24V150WDAA Datasheet, Delta Electronics Distributor
LNE-24V150WDAA Details Description
Related parts for LNE-24V150WDAA
BERGSTIK II DR STRAIGHT RET datasheet.pdf
CONN FFC FPC RCPT 32POS 2.54MM datasheet.pdf
CONN HEADER 28POS VERT .100 30AU datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 400VAC Y5V RDL datasheet.pdf
RES 51.1K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 2SKT CRIMP datasheet.pdf
HEX STANDOFF M4 NYLON 55MM datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR EV1340QI datasheet.pdf
LED ARRAY 500LM COOL WHITE datasheet.pdf
BRD MNT PRESSURE SENSORS datasheet.pdf
RES 330K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf