Delta Electronics LNE-36V100WAAA
LNE-36V100WAAA picture photo
Mfg. Part Number
LNE-36V100WAAA
Brief Description
LED SUPPLY CC/CV AC/DC 36V 100W
Datasheet Download
LNE-36V100WAAA.pdf
Availability of LNE-36V100WAAA
QUANTITY
LNE-36V100WAAA Order Process
Ship out your order
Specifications of LNE-36V100WAAA
Internal Part NumberEIS-LNE-36V100WAAA
FamilyLED Supplies
SeriesLNE-100W
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)90VAC
Voltage - Input (Max)305VAC
Voltage - Output36V
Current - Output (Max)2.65A
Power (Watts)100W
Voltage - Isolation3.85kV (3850V)
Dimming-
FeaturesOCP, OTP, OVP, SCP
RatingsIP65
Operating Temperature-40°C ~ 70°C
Efficiency93%
Termination StyleWire Leads
Size / Dimension8.66" L x 2.68" W x 1.53" H (220.0mm x 68.0mm x 38.8mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LNE-36V100WAAA
Related LinksLNE-36V, LNE-36V100WAAA Datasheet, Delta Electronics Distributor
LNE-36V100WAAA Details Description
Related parts for LNE-36V100WAAA
RES SMD 2.32K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST DUAL 20SOIC datasheet.pdf
CAP CER 18PF 200V NP0 1808 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 66POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
CONN TERM BLK 4POS 5.08MM ANGLED datasheet.pdf
6610 APPLIANCE OUTLET 15A 70 datasheet.pdf
IC HDWR MON W/FAN CTRL 24-TSSOP datasheet.pdf
ECAM DROP SCAPC ONE END 600' datasheet.pdf
CAP FILM 0.075UF 5% 1000VDC AXIA datasheet.pdf
CAP FILM 0.091UF 5% 2000VDC AXIA datasheet.pdf