OSRAM Opto Semiconductors, Inc. LO A67K-L1M2-24-Z
LO A67K-L1M2-24-Z picture photo
Mfg. Part Number
LO A67K-L1M2-24-Z
Manufacturer
Product Category
LED Indication - Discrete
Brief Description
LED ORANGE CLEAR 2SMD R/A
Datasheet Download
LO A67K-L1M2-24-Z.pdf
Availability of LO A67K-L1M2-24-Z
QUANTITY
LO A67K-L1M2-24-Z Order Process
Ship out your order
Specifications of LO A67K-L1M2-24-Z
Internal Part NumberEIS-LO A67K-L1M2-24-Z
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2 (1 Year)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Optoelectronics
FamilyLED Indication - Discrete
SeriesSIDELED
PackagingTape & Reel (TR)
ColorOrange
Lens ColorColorless
Lens TransparencyClear
Millicandela Rating19.6mcd
Lens Style/SizeRound with Flat Top, 2.40mm
Voltage - Forward (Vf) (Typ)1.8V
Current - Test2mA
Viewing Angle120°
Mounting TypeSurface Mount, Right Angle
Wavelength - Dominant606nm
Wavelength - Peak610nm
Features-
Package / Case2-SMD, Boomerang
Supplier Device PackageSMD
Size / Dimension4.00mm L x 3.60mm W
Height (Max)4.20mm
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LO A67K-L1M2-24-Z
Related LinksLO A67K-, LO A67K-L1M2-24-Z Datasheet, OSRAM Opto Semiconductors, Inc. Distributor
LO A67K-L1M2-24-Z Details Description
Related parts for LO A67K-L1M2-24-Z
SWITCH PUSH SPST-NO 10A 110V datasheet.pdf
CONN HEADER 7POS VERT D BLU 30AU datasheet.pdf
IC OFFLINE CTRLR PWM UVLO 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 20 OHM 5% 1/4W 1210 datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 11B OLIVE datasheet.pdf
CONN PLUG 41POS CBL MNT W/SKTS datasheet.pdf
SWITCH BASE 5540001100 W/5650211 datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V 0.5A TO252-3 datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
CONN CRIMP TERM MALE 24-28AWG datasheet.pdf
IC LPDDR2 SDRAM 4GBIT WFBGA datasheet.pdf
ENCODER OPTICAL 24POS 4" CBL datasheet.pdf