t-Global Technology LP0003/01-PC99-0.12
LP0003/01-PC99-0.12 picture photo
Mfg. Part Number
LP0003/01-PC99-0.12
Manufacturer
Product Category
LED Thermal Products
Brief Description
PHASE CHANGE PAD LXK8-PWXX-0004
Datasheet Download
LP0003/01-PC99-0.12.pdf
Availability of LP0003/01-PC99-0.12
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
LP0003/01-PC99-0.12 Order Process
Ship out your order
Specifications of LP0003/01-PC99-0.12
Internal Part NumberEIS-LP0003/01-PC99-0.12
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsDie-Cut Tolerence Guide
Product Training ModulesDie Cut Thermal Interface Product Offering
Non-Silicone Gap Filler
Design ResourcesLighting Product Selector
Standard Package1
Category Optoelectronics
FamilyLED Thermal Products
SeriesLP
Packaging*
TypeThermally Conductive Pad
For Use With/Related ProductsLUXEON LXK8-PWxx-0004
Shape-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LP0003/01-PC99-0.12
Related LinksLP0003/01, LP0003/01-PC99-0.12 Datasheet, t-Global Technology Distributor
LP0003/01-PC99-0.12 Details Description
Related parts for LP0003/01-PC99-0.12
FIXED IND 1.5UH 600MA 140 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
CONN MAG-MATE SLIMLINE 28-30AWG datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 16-DIP datasheet.pdf
RES SMD 634K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 3.3V IN 12V OUT datasheet.pdf
CAP TANT 1.5UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 37POS INLINE PIN datasheet.pdf
RES 20.5K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf