AVX Corporation LP0805A1950AWTR
LP0805A1950AWTR picture photo
Mfg. Part Number
LP0805A1950AWTR
Brief Description
LOW PASS FILTER 1950MHZ 0805 SMD
Datasheet Download
LP0805A1950AWTR.pdf
Availability of LP0805A1950AWTR
QUANTITY
LP0805A1950AWTR Order Process
Ship out your order
Specifications of LP0805A1950AWTR
Internal Part NumberEIS-LP0805A1950AWTR
PackagingTape & Reel (TR)
Frequency1.95GHz Center
Bandwidth-
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.044" (1.12mm)
Size / Dimension0.080" L x 0.061" W (2.03mm x 1.55mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LP0805A1950AWTR
Related LinksLP0805A, LP0805A1950AWTR Datasheet, AVX Corporation Distributor
LP0805A1950AWTR Details Description
Related parts for LP0805A1950AWTR
DIODE ZENER 11V 100MW SOD523 datasheet.pdf
Connector Receptacle 6 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
BOARD EMULATOR UPD7805X/06X/0308 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 200W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CAP ALUM 0.68UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3500K 2SMD datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M4 NYLON 61MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X6MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE SKT datasheet.pdf