CTS Electronic Components LP080F33CDT
LP080F33CDT picture photo
Mfg. Part Number
LP080F33CDT
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
CRYSTAL 8.000000MHZ SMD
Datasheet Download
LP080F33CDT.pdf
Availability of LP080F33CDT
QUANTITY
LP080F33CDT Order Process
Ship out your order
Specifications of LP080F33CDT
Internal Part NumberEIS-LP080F33CDT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesATSSMLP
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency80MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseHC49/US
Size / Dimension0.437" L x 0.190" W (11.10mm x 4.83mm)
Height0.126" (3.20mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LP080F33CDT
Related LinksLP080, LP080F33CDT Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
LP080F33CDT Details Description
Related parts for LP080F33CDT
LABEL SOFTWARE WINDOWS ADV 3.5" datasheet.pdf
IC DAC 10BIT SER 16-MSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
RES 252K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSHRINK 140/42MM-48" datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
LABEL COMP ADH datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 20% 25V 2711 datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 3.3V datasheet.pdf
CAP CER 47UF 25V X7R SMD datasheet.pdf
FIXED IND 1.8UH 700MA 220 MOHM datasheet.pdf
CAP 680 UF 20% 16 V datasheet.pdf