CTS Electronic Components LP098F35CET
LP098F35CET picture photo
Mfg. Part Number
LP098F35CET
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
CRYSTAL 9.830400MHZ SMD
Datasheet Download
LP098F35CET.pdf
Availability of LP098F35CET
QUANTITY
LP098F35CET Order Process
Ship out your order
Specifications of LP098F35CET
Internal Part NumberEIS-LP098F35CET
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesATSSMLP
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency9.8304MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance20pF
ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseHC49/US
Size / Dimension0.437" L x 0.190" W (11.10mm x 4.83mm)
Height0.126" (3.20mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LP098F35CET
Related LinksLP098, LP098F35CET Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
LP098F35CET Details Description
Related parts for LP098F35CET
CAP ALUM 2200UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
BACKSHELL DB15 CLAM SLIM BLACK datasheet.pdf
LED YELLOW CLEAR SOT23-3 SMD datasheet.pdf
RES SMD 115 OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN DIN 5POS FEMALE CBL MNT datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 4V 20% 2910 datasheet.pdf
RES 16.2 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
SENS INDUCT PROX 3W SPST 2M datasheet.pdf
BLT 5.08/18/180F SN BK datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS STRGHT SKT datasheet.pdf