CTS Electronic Components LP130F35CDT
LP130F35CDT picture photo
Mfg. Part Number
LP130F35CDT
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
CRYSTAL 13.000000MHZ SMD
Datasheet Download
LP130F35CDT.pdf
Availability of LP130F35CDT
QUANTITY
LP130F35CDT Order Process
Ship out your order
Specifications of LP130F35CDT
Internal Part NumberEIS-LP130F35CDT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesATSSMLP
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency13MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseHC49/US
Size / Dimension0.437" L x 0.190" W (11.10mm x 4.83mm)
Height0.126" (3.20mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LP130F35CDT
Related LinksLP130, LP130F35CDT Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
LP130F35CDT Details Description
Related parts for LP130F35CDT
IC CLK BUFFER 2:3 3GHZ 32LQFP datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 12A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
IC FPGA 422 I/O 672FBGA datasheet.pdf
IC ADC MICRPWR SMPL 16BIT 8VSSOP datasheet.pdf
TVS DIODE 18VWM 32.2VC SMB datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.35A 6SON datasheet.pdf
RES 4.42K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 15V -9V 2W datasheet.pdf