CTS Electronic Components LP143F35CDT
LP143F35CDT picture photo
Mfg. Part Number
LP143F35CDT
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
CRYSTAL 14.31818MHZ SMD
Datasheet Download
LP143F35CDT.pdf
Availability of LP143F35CDT
QUANTITY
LP143F35CDT Order Process
Ship out your order
Specifications of LP143F35CDT
Internal Part NumberEIS-LP143F35CDT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesATSSMLP
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency14.31818MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseHC49/US
Size / Dimension0.437" L x 0.190" W (11.10mm x 4.83mm)
Height0.126" (3.20mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LP143F35CDT
Related LinksLP143, LP143F35CDT Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
LP143F35CDT Details Description
Related parts for LP143F35CDT
GDT 420V 15% 10KA SURFACE MOUNT datasheet.pdf
CAP CER 7500PF 50V U2J 0603 datasheet.pdf
MODULE DDR SDRAM 512MB 200SODIMM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
Crystal 27.0000MHz 20ppm 30pF 40 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
IC CTRLR PWM SYNC BUCK DL 48QFN datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS INLINE SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 36 OHM 5% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 35V SNAP datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 6.3V 10% 1411 datasheet.pdf
SCR 1600V 1420A E-PUK datasheet.pdf