CTS Electronic Components LP300F35CET
LP300F35CET picture photo
Mfg. Part Number
LP300F35CET
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
CRYSTAL 30.000000MHZ SMD
Datasheet Download
LP300F35CET.pdf
Availability of LP300F35CET
QUANTITY
LP300F35CET Order Process
Ship out your order
Specifications of LP300F35CET
Internal Part NumberEIS-LP300F35CET
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesATSSMLP
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency30MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance20pF
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseHC49/US
Size / Dimension0.437" L x 0.190" W (11.10mm x 4.83mm)
Height0.126" (3.20mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LP300F35CET
Related LinksLP300, LP300F35CET Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
LP300F35CET Details Description
Related parts for LP300F35CET
DIODE ZENER 24V 3W SMB datasheet.pdf
HEATSINK (60) 57.5X59X15MM VERT datasheet.pdf
RES SMD 3.24K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
BERGSTIK 0.100" HEADER datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS CBL MNT W/PINS datasheet.pdf
FIXED IND 1.2UH 429MA 380 MOHM datasheet.pdf
1062 POWER ENTRY MODUL 10A 70C datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
CAP ALUM 6800UF 20% 35V SNAP datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON datasheet.pdf
SMA BH JK-STRT PLG RG-316 DB 48" datasheet.pdf