Vishay/Dale RCL1225220KJNEG
RCL1225220KJNEG picture photo
Mfg. Part Number
RCL1225220KJNEG
Brief Description
RES SMD 220K OHM 2W 2512 WIDE
Datasheet Download
RCL1225220KJNEG.pdf
Availability of RCL1225220KJNEG
QUANTITY
RCL1225220KJNEG Order Process
Ship out your order
Specifications of RCL1225220KJNEG
Internal Part NumberEIS-RCL1225220KJNEG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
SeriesRCL
PackagingCut Tape (CT)
Resistance (Ohms)220k
Tolerance±5%
Power (Watts)2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 2512 (6432 Metric), 1225
Supplier Device Package1225 (3263 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.248" W (3.20mm x 6.30mm)
Height0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RCL1225220KJNEG
Related LinksRCL1225, RCL1225220KJNEG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RCL1225220KJNEG Details Description
Related parts for RCL1225220KJNEG
IC DOC2000 32MB 32-DIP datasheet.pdf
CONN CABLE ASSY 2.5MM 4COND 6' datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
B/S II HDR. SR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 200W datasheet.pdf
RES 200K OHM 1.5W 2% AXIAL datasheet.pdf
RES 120 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS CABLE PIN datasheet.pdf
IC FLASH MPF 64MBIT 70NS 48TFBGA datasheet.pdf
CAP FILM 430NF 5% 160VDC RAD datasheet.pdf