Texas Instruments LP8345ILDX-3.3/NOPB
LP8345ILDX-3.3/NOPB picture photo
Mfg. Part Number
LP8345ILDX-3.3/NOPB
Brief Description
IC REG LDO 3.3V 0.5A 6WSON
Datasheet Download
LP8345ILDX-3.3/NOPB.pdf
Availability of LP8345ILDX-3.3/NOPB
QUANTITY
LP8345ILDX-3.3/NOPB Order Process
Ship out your order
Specifications of LP8345ILDX-3.3/NOPB
Internal Part NumberEIS-LP8345ILDX-3.3/NOPB
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Standard Package4,500
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Regulator TopologyPositive Fixed
Voltage - Output3.3V
Current - Output500mA
Voltage - Dropout (Typical)0.27V @ 500mA
Number of Regulators1
Voltage - InputUp to 10V
Current - Limit (Min)-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-WDFN Exposed Pad
Supplier Device Package6-WSON (2.92x3.29)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LP8345ILDX-3.3/NOPB
Related LinksLP8345ILD, LP8345ILDX-3.3/NOPB Datasheet, Texas Instruments Distributor
LP8345ILDX-3.3/NOPB Details Description
Related parts for LP8345ILDX-3.3/NOPB
FUSE GLASS 1A 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
RES SMD 66.5KOHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP CER 33PF 4KV NP0 1808 datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 2:10 1.1GHZ 32LQFP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
RND SPACER 0.125" NYLON 20.45MM datasheet.pdf
CAP CER 2.8PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf