Eaton (formerly Cooper Bussmann) LPS-RK-200SP
LPS-RK-200SP picture photo
Mfg. Part Number
LPS-RK-200SP
Manufacturer
Product Category
Miscellaneous
Brief Description
LOW-PEAK DUAL ELEMENT
Datasheet Download
LPS-RK-200SP.pdf
Availability of LPS-RK-200SP
QUANTITY
LPS-RK-200SP Order Process
Ship out your order
Specifications of LPS-RK-200SP
Internal Part NumberEIS-LPS-RK-200SP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Uncategorized
FamilyMiscellaneous
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LPS-RK-200SP
Related LinksLPS-RK, LPS-RK-200SP Datasheet, Eaton (formerly Cooper Bussmann) Distributor
LPS-RK-200SP Details Description
Related parts for LPS-RK-200SP
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf
MOSFET N-CH 400V 500MA SOT-223 datasheet.pdf
CAP CER 33PF 3KV NP0 1812 datasheet.pdf
DIODE MODULE 1.4KV 270A Y2-DCB datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 79POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
CAP TACTILE SQUARE GREEN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
CAP ALUM 2.2UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
RES 121K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf