Eaton (formerly Cooper Bussmann) LPS-RK-5-6/10SP
LPS-RK-5-6/10SP picture photo
Mfg. Part Number
LPS-RK-5-6/10SP
Manufacturer
Product Category
Miscellaneous
Brief Description
LOW-PEAK DUAL ELEMENT
Datasheet Download
LPS-RK-5-6/10SP.pdf
Availability of LPS-RK-5-6/10SP
QUANTITY
LPS-RK-5-6/10SP Order Process
Ship out your order
Specifications of LPS-RK-5-6/10SP
Internal Part NumberEIS-LPS-RK-5-6/10SP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category Uncategorized
FamilyMiscellaneous
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LPS-RK-5-6/10SP
Related LinksLPS-RK-, LPS-RK-5-6/10SP Datasheet, Eaton (formerly Cooper Bussmann) Distributor
LPS-RK-5-6/10SP Details Description
Related parts for LPS-RK-5-6/10SP
VARISTOR 35V 250A DISC 5MM datasheet.pdf
RES 15K OHM 12W 5% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 10POS 7.62MM datasheet.pdf
IC OPAMP PGA 560KHZ RRO 10MSOP datasheet.pdf
IC BUFF TRI-ST QD N-INV 14SOEIAJ datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X9.5MM XCUT T766 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16UQFN datasheet.pdf
IC FPGA 233 I/O 256VF datasheet.pdf
CAP FILM 0.82UF 5% 160VDC AXIAL datasheet.pdf