Murata Electronics North America LQB15NNR22J10D
LQB15NNR22J10D picture photo
Mfg. Part Number
LQB15NNR22J10D
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 220NH 380MA 350 MOHM
Datasheet Download
LQB15NNR22J10D.pdf
Availability of LQB15NNR22J10D
QUANTITY
LQB15NNR22J10D Order Process
Ship out your order
Specifications of LQB15NNR22J10D
Internal Part NumberEIS-LQB15NNR22J10D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesLQB15NN_10
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMultilayer
Material - CoreFerrite
Inductance220nH
Tolerance±5%
Current Rating380mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)437.5 mOhm Max
Q @ Freq10 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant80MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test25MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)0.022" (0.55mm)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LQB15NNR22J10D
Related LinksLQB15NN, LQB15NNR22J10D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQB15NNR22J10D Details Description
Related parts for LQB15NNR22J10D
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 20TSSOP datasheet.pdf
IC CONTROLLR LI-ION 4.2V 8-MSOP datasheet.pdf
RES SMD 634 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
LED ORANGE DIFF 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130PS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 1UF 20V 5% AXIAL datasheet.pdf
CONV DC/DC 33W 10A .75-3.3V SIP datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 18-36VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
CONN INLINE RCPT 10SKT SLD CUP datasheet.pdf
RES CHAS MNT 0.1 OHM 10% 300W datasheet.pdf