Murata Electronics North America LQC21NR82K10T1M00-01
LQC21NR82K10T1M00-01 picture photo
Mfg. Part Number
LQC21NR82K10T1M00-01
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
LQC21NR82K10T1M00-01.pdf
Availability of LQC21NR82K10T1M00-01
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
LQC21NR82K10T1M00-01 Order Process
Ship out your order
Specifications of LQC21NR82K10T1M00-01
Internal Part NumberEIS-LQC21NR82K10T1M00-01
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship LQC21NR82K10T1M00-01 today.
SeriesLQC21NR82K10
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-LQC21NR82K10T1M00-01
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
LQC21NR82K10T1M00-01 Details Description
Related parts for LQC21NR82K10T1M00-01
KIT TEST LEAD ECONOMY IEC1010 datasheet.pdf
IC POT DGTL 256-TAP I2C 8-TDFN datasheet.pdf
SWITCH SPDT 0.1A PIN PLUNGER datasheet.pdf
CONN HSG BOX MNT RCPT 8POS datasheet.pdf
CAP ALUM 6800UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
SPOX BMI SINGLE ROW 1X6 CKTS datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 5A 120V datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 4POS datasheet.pdf
TX-S RELAY WITH 12V COIL datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X12.7MM XCUT FP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 13 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf