Murata Electronics North America LQG11A1N5S00
LQG11A1N5S00 picture photo
Mfg. Part Number
LQG11A1N5S00
Datasheet Download
LQG11A1N5S00.pdf
Availability of LQG11A1N5S00
QUANTITY
LQG11A1N5S00 Order Process
Ship out your order
Specifications of LQG11A1N5S00
Internal Part NumberEIS-LQG11A1N5S00
Delivery TimeIn stock, ship LQG11A1N5S00 today.
SeriesLQG11A1
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-LQG11A1N5S00
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksLQG11A, LQG11A1N5S00 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQG11A1N5S00 Details Description
Related parts for LQG11A1N5S00
CONN EDGECARD 34POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES 10 OHM 20W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 26.7KOHM 0.1% 0.15W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 2W 2512 WIDE datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
EMITTER IR 950NM 100MA SMD datasheet.pdf
CAP CER 1.5UF 16V X5R 0603 datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CRYSTAL 32.000 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf