Panasonic Electronic Components ERJ-XGNJ202Y
ERJ-XGNJ202Y picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-XGNJ202Y
Brief Description
RES SMD 2K OHM 5% 1/32W 01005
Datasheet Download
ERJ-XGNJ202Y.pdf
Availability of ERJ-XGNJ202Y
QUANTITY
ERJ-XGNJ202Y Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-XGNJ202Y
Internal Part NumberEIS-ERJ-XGNJ202Y
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.03W, 1/32W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case01005 (0402 Metric)
Supplier Device Package01005
Size / Dimension0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height0.006" (0.15mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-XGNJ202Y
Related LinksERJ-XG, ERJ-XGNJ202Y Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-XGNJ202Y Details Description
Related parts for ERJ-XGNJ202Y
CONN HEADER .100 SINGL STR 35POS datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ SOT89-3 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC TXRX RS232 SERIAL 28WSOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
VHDM BP 8 ROW SIG END 10 COL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
IC OSC VCXO 125MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN HDR 100POS 1.27MM datasheet.pdf