Murata Electronics North America LQG11A2N7S00T1M
LQG11A2N7S00T1M picture photo
Mfg. Part Number
LQG11A2N7S00T1M
Datasheet Download
LQG11A2N7S00T1M.pdf
Availability of LQG11A2N7S00T1M
QUANTITY
LQG11A2N7S00T1M Order Process
Ship out your order
Specifications of LQG11A2N7S00T1M
Internal Part NumberEIS-LQG11A2N7S00T1M
Delivery TimeIn stock, ship LQG11A2N7S00T1M today.
SeriesLQG11A2N7
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeO603
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-LQG11A2N7S00T1M
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksLQG11A2, LQG11A2N7S00T1M Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQG11A2N7S00T1M Details Description
Related parts for LQG11A2N7S00T1M
SWITCH ROCKER SPDT 5A 120V datasheet.pdf
IC GATE XOR/XNOR ECL 2IN 8-TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 1.58K OHM 1% 1/8W 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 250W datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 11POS 3.81MM datasheet.pdf