Murata Electronics North America LQG15HNR10J02
LQG15HNR10J02 picture photo
Mfg. Part Number
LQG15HNR10J02
Datasheet Download
LQG15HNR10J02.pdf
Availability of LQG15HNR10J02
QUANTITY
LQG15HNR10J02 Order Process
Ship out your order
Specifications of LQG15HNR10J02
Internal Part NumberEIS-LQG15HNR10J02
Delivery TimeIn stock, ship LQG15HNR10J02 today.
SeriesLQG15HN
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-LQG15HNR10J02
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksLQG15H, LQG15HNR10J02 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQG15HNR10J02 Details Description
Related parts for LQG15HNR10J02
DIODE ARRAY GP 200V 8A D2PAK datasheet.pdf
CH20M12 BASE ELEMENT 12.5MM BLK datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.500" (12.70mm) datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 32POS SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V CMOS 50PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
DEREELER CONTROL BOX ASSEMBLY datasheet.pdf
CONN VALVE PLUG 2M datasheet.pdf
CAP FILM 10UF 20% 100VDC AXIAL datasheet.pdf
FUSE 25.8KV 10A E RATED SIEMENS datasheet.pdf