Murata Electronics North America LQG15HS3N3S
LQG15HS3N3S picture photo
Mfg. Part Number
LQG15HS3N3S
Datasheet Download
LQG15HS3N3S.pdf
Availability of LQG15HS3N3S
QUANTITY
LQG15HS3N3S Order Process
Ship out your order
Specifications of LQG15HS3N3S
Internal Part NumberEIS-LQG15HS3N3S
Delivery TimeIn stock, ship LQG15HS3N3S today.
SeriesLQG15H
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeSMD0402
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-LQG15HS3N3S
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksLQG15, LQG15HS3N3S Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQG15HS3N3S Details Description
Related parts for LQG15HS3N3S
LED ORANGE CLEAR 2SMD R/A datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 50V 10% 2824 datasheet.pdf
RES 1.24K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 0.825 OHM 1% 30W datasheet.pdf
CAP ALUM 6800UF 20% 100V SCREW datasheet.pdf
TVS DIODE 28.2VWM 45.7VC SMC datasheet.pdf
CAP TANT POLY 1.5UF 50V 1210 datasheet.pdf
CAP CER 2.7PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf