Murata Electronics North America LQG15HS6N2S02B
LQG15HS6N2S02B picture photo
Mfg. Part Number
LQG15HS6N2S02B
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
LQG15HS6N2S02B.pdf
Availability of LQG15HS6N2S02B
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
LQG15HS6N2S02B Order Process
Ship out your order
Specifications of LQG15HS6N2S02B
Internal Part NumberEIS-LQG15HS6N2S02B
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship LQG15HS6N2S02B today.
SeriesLQG15HS6
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-LQG15HS6N2S02B
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksLQG15HS, LQG15HS6N2S02B Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQG15HS6N2S02B Details Description
Related parts for LQG15HS6N2S02B
SANTOPRENE CLAMP ST-PLATE 3/16" datasheet.pdf
IC BRIDGE RECT 1.5A 200V KBPM datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 74POS DL 30GOLD datasheet.pdf
RES SMD 2.74K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
RES SMD 160 OHM 5% 1/8W 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 200W datasheet.pdf
KK 100 HDR ASSY RA BKWY 7POS datasheet.pdf
2.5 WTB REC HSG 4CKT BLACK datasheet.pdf
CONN HOOD TOP ENTRY SZE16 M40 datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 630V CH 1210 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 120V 10A TO-277 datasheet.pdf