Murata Electronics North America LQG15HSR12J02K
LQG15HSR12J02K picture photo
Mfg. Part Number
LQG15HSR12J02K
Datasheet Download
LQG15HSR12J02K.pdf
Availability of LQG15HSR12J02K
QUANTITY
LQG15HSR12J02K Order Process
Ship out your order
Specifications of LQG15HSR12J02K
Internal Part NumberEIS-LQG15HSR12J02K
Delivery TimeIn stock, ship LQG15HSR12J02K today.
SeriesLQG15HSR
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-LQG15HSR12J02K
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksLQG15HS, LQG15HSR12J02K Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQG15HSR12J02K Details Description
Related parts for LQG15HSR12J02K
VARISTOR 18.7V 1KA ENCASED datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 27.4K OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf
CONN FFC VERT 16POS 0.50MM SMD datasheet.pdf
M12-M12 4P STR PUR CBL SHTH 10M datasheet.pdf
5.08MM HI-TEMP HDR 8 CKT VRT DL datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
TERMINAL QUICK CONNECT datasheet.pdf
CONN M8 MALE 4POS datasheet.pdf
CAP FILM 0.047UF 5% 2500VDC AXIA datasheet.pdf