Murata Electronics North America LQG18HN2N2S00J
LQG18HN2N2S00J picture photo
Mfg. Part Number
LQG18HN2N2S00J
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
LQG18HN2N2S00J.pdf
Availability of LQG18HN2N2S00J
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
LQG18HN2N2S00J Order Process
Ship out your order
Specifications of LQG18HN2N2S00J
Internal Part NumberEIS-LQG18HN2N2S00J
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship LQG18HN2N2S00J today.
SeriesLQG18HN2
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-LQG18HN2N2S00J
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksLQG18HN, LQG18HN2N2S00J Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQG18HN2N2S00J Details Description
Related parts for LQG18HN2N2S00J
PATCHCORD DUAL 3COND BLACK 1FT datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 10A 6V datasheet.pdf
TVS DIODE 185VWM 328VC DO214AB datasheet.pdf
CONN HEADER 18POS VERT .156 GOLD datasheet.pdf
RES CHAS MNT 10 OHM 10% 100W datasheet.pdf
LED MT SR VERT X 0.105" 3MM 2LD datasheet.pdf
KP ILLUM PUSHBUTTON CAP datasheet.pdf
CONN PLUG 32POS INLINE PIN datasheet.pdf
CAP FILM 160NF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 2A SYNC 16HTSSOP datasheet.pdf
18000UF 25V 35X35MM 105C 5000H datasheet.pdf