Murata Electronics North America LQH2HPN3R3MGRL
LQH2HPN3R3MGRL picture photo
Mfg. Part Number
LQH2HPN3R3MGRL
Brief Description
FIXED IND 3.3UH 1.1A 270 MOHM
Datasheet Download
LQH2HPN3R3MGRL.pdf
Availability of LQH2HPN3R3MGRL
QUANTITY
LQH2HPN3R3MGRL Order Process
Ship out your order
Specifications of LQH2HPN3R3MGRL
Internal Part NumberEIS-LQH2HPN3R3MGRL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesLQH2HPN_GR
PackagingCut Tape (CT)
TypeWirewound
Material - Core-
Inductance3.3µH
Tolerance±20%
Current Rating1.1A
Current - Saturation1.23A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)270 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant70MHz
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Frequency - Test1MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1008 (2520 Metric)
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)0.039" (1.00mm)
Supplier Device Package1008 (2520 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LQH2HPN3R3MGRL
Related LinksLQH2HPN, LQH2HPN3R3MGRL Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQH2HPN3R3MGRL Details Description
Related parts for LQH2HPN3R3MGRL
CONN RECEPT DIN RTANG 8POS MINI datasheet.pdf
FUSE GLASS 12A 32VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
RES SMD 10.2KOHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .125 EXTEND datasheet.pdf
MTK SHROUDED HDR SMT datasheet.pdf
SENSOR 2000PSI M12-1.5 6G 1-5V datasheet.pdf
CONTROL LOG 18 IN 12OUT 100-240V datasheet.pdf
RES 379 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
SENSOR PROXIMITY 2MM NC 12-24V datasheet.pdf
PREMO-FLEX 1.25 JMPR LGT 76 TYPE datasheet.pdf
CAP TANT POLY 47UF 50V AXIAL datasheet.pdf
DISPLAY 7SEG 1 DIGIT 0.56" RED datasheet.pdf