Murata Electronics North America LQH31CN100K01
LQH31CN100K01 picture photo
Mfg. Part Number
LQH31CN100K01
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
LQH31CN100K01.pdf
Availability of LQH31CN100K01
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
LQH31CN100K01 Order Process
Ship out your order
Specifications of LQH31CN100K01
Internal Part NumberEIS-LQH31CN100K01
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship LQH31CN100K01 today.
SeriesLQH31CN
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeSMD
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-LQH31CN100K01
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksLQH31C, LQH31CN100K01 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQH31CN100K01 Details Description
Related parts for LQH31CN100K01
CONN EDGECARD 50POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 datasheet.pdf
IC TXRX W/RS232 28-SSOP datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.25A SOT223-3 datasheet.pdf
CHOKE TOROID 14UH 4A VERTICAL datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
DISPLAY 574NM GRN 2DIG 0.56" SMD datasheet.pdf
SWITCH ROCKER 4PDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
NEW GI CONN2.5 HDR ASMBLY 2P RED datasheet.pdf
SWITCH LEVER SPDT 6A datasheet.pdf