Murata Electronics North America LQH31CN1R0M03L
LQH31CN1R0M03L picture photo
Mfg. Part Number
LQH31CN1R0M03L
Brief Description
FIXED IND 1UH 510MA 280 MOHM SMD
Datasheet Download
LQH31CN1R0M03L.pdf
Availability of LQH31CN1R0M03L
QUANTITY
LQH31CN1R0M03L Order Process
Ship out your order
Specifications of LQH31CN1R0M03L
Internal Part NumberEIS-LQH31CN1R0M03L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesLQH31C
Material - CoreFerrite
Inductance1µH
Tolerance±20%
Current Rating510mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)364 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant100MHz
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Frequency - Test1MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)0.079" (2.00mm)
Supplier Device Package1206
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LQH31CN1R0M03L
Related LinksLQH31CN, LQH31CN1R0M03L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQH31CN1R0M03L Details Description
Related parts for LQH31CN1R0M03L
DIODE SCHOTTKY 30V 5A DO201AD datasheet.pdf
LED RED DIFF 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
RES ARRAY 5 RES 180 OHM 6SIP datasheet.pdf
IC CPLD 192MC 4.7NS 100FBGA datasheet.pdf
CAP CER 6PF 25V C0G 0201 datasheet.pdf
IC FPGA 131 I/O 208PQFP datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM R-TAB T412 datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
RES ARRAY 15 RES 2K OHM 16SOIC datasheet.pdf